Transport międzynarodowy – sprowadzenie Zmarłego z zagranicy.


Dostosowując swoją ofertę do potrzeb Klientów, zakład pogrzebowy Lete, wprowadził usługę międzynarodowego transportu zwłok. Dla Państwa zajmiemy się załatwieniem wszelkich dokumentów oraz formalności, zarówno w kraju jak i za jego granicami. Zajmujemy się również tłumaczeniem dokumentów.

Zdajemy sobie sprawę, jak wielki stres może wywołać śmierć bliskiej osoby, dlatego staramy się jak najbardziej odciążyć naszych Klientów a nasz personel podchodzi do bliskich Zmarłego z odpowiednią wrażliwością.

Aby ułatwić Państwu kontakt oraz nie narażać na koszty rozmów międzynarodowych, mamy możliwość kontaktu poprzez aplikację WhatsApp, pod numerem +48 736 669 333.

Domumenty wymagane do sprowadzenia Zmarłego z zagranicy:

– Przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego dokument poświadczający zgon, zawierający informacje na temat przyczyny zgonu, wykluczający chorobę zakaźną.

– Pozwolenie lokalnych władz na sprowadzenie ciała (wydaje Starosta Powiatowy, lub w przypadku miasta na prawach powiatu – prezydent miasta).

– Zgoda administracji cmentarza na pochówek ciała sprowadzonego z zagranicy.

– Zaświadczenie polskiego konsula, wydane po przedstawieniu pozwolenia stwierdzającego, że zwłoki i szczątki mogą być sprowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dokumenty do pobrania

Przewiń do góry