+48 736 669 333 | biuro@lete-pogrzeb.pl

Transport międzynarodowy - sprowadzenie Zmarłego z zagranicy.

Dostosowując swoją ofertę do potrzeb Klientów, zakład pogrzebowy Lete, wprowadził usługę międzynarodowego transportu zwłok. Dla Państwa zajmiemy się załatwieniem wszelkich dokumentów oraz formalności, zarówno w kraju jak i za jego granicami. Zajmujemy się również tłumaczeniem dokumentów.

 

Zdajemy sobie sprawę, jak wielki stres może wywołać śmierć bliskiej osoby, dlatego staramy się jak najbardziej odciążyć naszych Klientów a nasz personel podchodzi do bliskich Zmarłego z odpowiednią wrażliwością.

 

Aby ułatwić Państwu kontakt oraz nie narażać na koszty rozmów międzynarodowych, mamy możliwość kontaktu poprzez aplikację WhatsApp, pod numerem +48 736 669 333.

 

Domumenty wymagane do sprowadzenia Zmarłego z zagranicy:

 

- Przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego dokument poświadczający zgon, zawierający informacje na temat przyczyny zgonu, wykluczający chorobę zakaźną.

 

- Pozwolenie lokalnych władz na sprowadzenie ciała (wydaje Starosta Powiatowy, lub w przypadku miasta na prawach powiatu - prezydent miasta).

 

- Zgoda administracji cmentarza na pochówek ciała sprowadzonego z zagranicy.

 

- Zaświadczenie polskiego konsula, wydane po przedstawieniu pozwolenia stwierdzającego, że zwłoki i szczątki mogą być sprowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pogrzebu? 

Możesz na nas liczyć.