+48 736 669 333 | biuro@lete-pogrzeb.pl

Wynajem samochodów pogrzebowych (karawanów)

Uroczystość pożegnania zmarłego odbywa się bardzo często w świątyni oddalonej od cmentarza. W takim przypadku konieczny jest transport trumny na miejsce. W tym celu proponujemy wynajem samochodów pogrzebowych (karawanów), które posiadają specjalną zabudowę, wykonaną przez włoską firmę

z najwyższej jakości materiałów. Jesteśmy w stanie zapewnić transport Zmarłego nie tylko z miejsca, w którym nastąpił zgon, ale także przewieźć go oraz obsłużyć ceremonię pogrzebową w dowolnym regionie kraju – wskazanym przez Państwa miejscu pożegnania Zmarłego.

 


Zabytkowy karawan konny

 

Karawan ten zastał specjalnie dla Państwa odrestaurowany w firmie „Pojazdy Konne Jan Woda”, która fachowo i z zachowaniem stylu odbudowuje zabytkowe pojazdy konne. Karawan został wykonany w wiedeńskiej firmie powozowej końcem XIX wieku dla zakładu pogrzebowego we Lwowie. W połowie lat 40 ubiegłego wieku w wyniku masowych przesiedleń Polaków ze Lwowa na tak zwane „ziemie odzyskane” trafił w okolice Wałbrzycha. Stamtąd w latach 70-tych przywiózł go mieszkaniec Pietrzykowic pan Wawrzuta. Po śmierci pana Wawrzuty rodzina przekazała karawan, jako zabytek do Muzeum Miejskiego w Żywcu. Niestety Muzeum z powodu braku środków nie mogło wykonać niezbędnego dla karawanu konnego remontu. Dlatego postarali się znaleźć mu odpowiednią firmę pogrzebową, która przywróciłaby świetność pojazdowi. Obecnie pojazd jest dostępny dla naszych klientów do obsługi ceremonii pogrzebowych.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pogrzebu? 

Możesz na nas liczyć.